Dnia 22 marca odbyła się trzecia już edycja konkursu dla uczniów techników gastronomicznych pt. „Studencka bomba witaminowa” w ramach Akademickich Dni Nauki w Instytucie Zdrowia i Gospodarki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II Technikum w składzie Klaudia Myśliwy, Magdalena Ogrodowska  oraz Magdalena Wszołek. Każdy zespół w ciągu 60 minut miał za zadanie przygotować dwa rodzaje sałatek z owoców i warzyw. Produktem bazowym były czekolada gorzka i twaróg biały, a ponadto uczestnicy konkursu mieli do dyspozycji kosz produktów spożywczych, z którego mogli korzystać zgodnie z własną inwencją twórczą. Zespół reprezentujący naszą szkołę otrzymał pierwsze wyróżnienie za wykonanie sałatek o nazwach „wiosenna polana” i „truskawkowy szał” . W ramach Akademickich Dni Nauki również odbyły się warsztaty tematyczne: „Zagrożenia biologiczne w żywności”, „Miody i ziołomiody”, „Ratowanie to dla każdego zadanie”, „Zabawa z logistyką”oraz „Jak zrobić emulsję”, w których brali udział uczniowie naszej szkoły z  klasy I i II TŻiUG . Na zakończenie tego wydarzenia został zorganizowany pokaz baristyczny przez właścicieli Sogno Caffe.
 

 

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz