29 -30 września 2018r.  odbyło się  11.  Święto Rydza w Wysowej. Jak co roku nasi uczniowie  technikum żywienia i usług gastronomicznych, pod czujnym okiem p. Katarzyny Graseli, brali udział w zmaganiach kulinarnych.
 
W tym roku naszą szkołę reprezentowały  uczennice kl. III Edyta Sikora oraz Klaudia Myśliwy . Tegoroczne Święto Rydza odbywało się pod hasłem Kulinarne Dziedzictwo Małopolski. Akademię kulinarną prowadził  szef kuchni restauracji „Szósty Zmysł” – Hotel Spa dr Irena Eris- Adam Myjak.  Uczniowie mieli do dyspozycji pstrągi surowe, wędzone oraz produkty Dziedzictwa Kulinarnego Małopolski m.in. kiszone rydze, sery podpuszczkowe, chleb żytni, miód, sok jabłkowo-buraczany.
 
Nasze uczennice wykonywały swoje autorskie danie o nazwie buraczane gryczotto z wędzonym pstrągiem i salsą chrzanową. Podczas warsztatów pan Adam Myjak udzielał dziewczynom cennych wskazówek. Po zakończeniu warsztatów wszyscy uczestnicy wraz z prowadzącymi próbowali swoich potraw. Nasze gryczotto cieszyło się wielki uznaniem ze strony szefa kuchni. Wszyscy uczestnicy Akademii Gotowania otrzymali pamiątkowe upominki. Przepis na buraczane  grycztto znajdziecie na naszym blogu kulinarnym.
 

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz