10.10.2018r jak każe tradycja wyruszyliśmy całą  społecznością szkolną na rajd. Tym razem celem naszej pieszej wędrówki był niedaleki Szymbark. Szliśmy do niego przez piękne góry i dolinki zalane słoneczną poświatą zaklętą w liściach i mgle. Zwiedziliśmy perełkę renesansu – szymbarski kasztel rodu Gładyszów oraz specjalną wystawę pod tytułem „Trzy stoły. Kuchnia rzecz pospolita” .
Wystawa ta  została objęta patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.
W przestrzeni Oficyny Dworskiej – przy renesansowym Kasztelu w Szymbarku – zaaranżowane zostały kuchnie: ziemiańska, mieszczańska i chłopska (Pogórzan i Łemków) z końca XIX i początku XX wieku. Zobaczyliśmy na niej przybory i akcesoria kuchenne, stare książki kucharskie i sprzęty kuchenne ze zbiorów muzeum - rzeczy pospolite, które kształtowały ówczesną codzienność stając się dla nas swoistym zapisem historii i źródłem informacji. Na ekranach i planszach mogliśmy przeczytać historię obyczajów kulinarnych Rzeczypospolitej oraz dawne receptury i przepisy. Później przeszliśmy przez skansen wsi pogórzańskiej na wspólne ognisko. Tam odbył się ceremoniał przyjęcia do grona uczniów szacownego Zespołu Szkół młodych adeptów sztuk kulinarnych i „zielonych” . Zabawy było mnóstwo. Ku pokrzepieniu ciał zaserwowano kiełbaskę grilla i wyruszyliśmy w drogę powrotną.
 

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz