14 października 2018r. młodzież naszej szkoły zrzeszona w Szkolnym Kole Caritas oraz w Szkolnym Kole Wolontariatu wzięła udział w V Marszu dla Życia i Rodziny w Gorlicach. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Gorlicach pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Wątroby, który w swoim kazaniu udzielił wskazówek na drodze do szczęśliwego życia rodzinnego. Jego podstawą  jest zawarcie sakramentalnego związku  małżeńskiego, a tym samym oddania siebie i swojej rodziny pod opiekę Panu Bogu.
Po mszy świętej, uczestnicy marszu zgromadzili się na gorlickim rynku i wysłuchali programu artystycznego poświęconemu tematyce antyaborcyjnej.
W barwnym korowodzie przeszła młodzież gorlickich szkół i przedszkoli, duchowni i oraz mieszkańcy miasta  i okolic  do kościoła pod wezwaniem św. Królowej Jadwigi  na Zawodziu. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Dominikowic. 

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz