11 października uczniowie klas I i II wraz z nauczycielkami p. Martą Piecuch i p. Marzeną Lewek w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości zwiedziły na gorlickim rynku wystawę plenerową zorganizowaną przez Instytut Pamięci Narodowej pt.,, Ojcowie Niepodległości’’. Wystawa ta  składa się z  wolnostojących plansz przedstawiających noty biograficzne wybitnych polityków , dyplomatów jak Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego czy  Romana Dmowskiego   oraz  informacje o procesie kształtowania się polskich granic i najważniejszych wydarzeniach  procesu odbudowy Polski. 
 
   
 
W drugiej części rynku nasza młodzież zwiedziła  drugą wystawę pt. ,,Gorliczanki. Równe i Niepodległe” zorganizowaną przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów  w Gorlicach. Wystawa ta prezentowała sylwetki  wybranych gorliczanek zaangażowanych w życie społeczne  i polityczne  miasta i ziemi gorlickiej na przełomie wieków.
 
 
 
Najważniejszym punktem dnia był seans filmowy w kinie Kolory filmu ,,  Dywizjon 303 „ film przybliża losy Polskich lotników, którzy początkowo byli  niedoceniani na wyspach a z czasem , stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii – RAF  stworzyli elitarną jednostkę , o której powiedział Winston Churchill "Nigdy w dziedzinie ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym".
Miał absolutna rację, bo odwaga, waleczność, wytrzymałość i poświęcenie polskich pilotów w znacznym stopniu przyczyniły się do zwycięstwa nad III Rzeszą.
 
 
 
 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz