W  ramach projektu ,,zapal znicz bohaterom ‘’młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielkami p. Martą Piecuch i Marzeną Lewek po zakończeniu uroczystości szkolnych poświęconych uczczenia 100 -rocznicy odzyskania niepodległości udały się na groby gorlickich bohaterów, aby złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze. Uczennice kl IV Anna , Patrycja oraz Ewa w podniosłej atmosferze ostatnich dni oddały hołd spoczywającemu na cmentarzu parafialnym w Gorlicach ks. Bronisławowi Świeykowskiemu, który przez mieszkańców był uważany za ojca opaczności Gorlic podczas I wojny światowej.  W Zagórzanach w mauzoleum Skrzyńskich zapalono znicze hr. Aleksandrowi , który był premierem II RP i ministrem spraw zagranicznych oddaliśmy również hołd poległym żołnierzom walczącym w bitwie Gorlickiej 1915 roku na cmentarzu nr 91 na osiedlu Korczak.
 

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz