11 grudnia uczennice z naszej szkoły Klaudia Myśliwy, Ania Tokarz i Patrycja Olech wraz z nauczycielem historii p. Martą Piecuch brały udział w warsztatach w ramach projektu edukacyjnego ,,Do broni Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej”. Warsztaty zostały zorganizowane przez Instytut Pamięci Narodowej  oraz Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Krakowie w Centrum Kształcenia Praktycznego  i Ustawicznego  w Gorlicach.
Podczas warsztatów prowadzonych przez dr Marcina Chorązkiego i prof. Mariana Wolskiego uczestnicy spotkania byli świadkami  dyskusji historyków o postawie ziemian podczas II wojny światowe. Celem bowiem projektu edukacyjnego jest przypomnienie zaangażowania ziemiaństwa w obronę Polski we wrześniu 1939 r. oraz  w działalność konspiracyjną i walkę na wszystkich frontach II wojny światowej.
 
Tematyka tego projektu nie jest nam obca bowiem Klaudia już dwukrotnie reprezentowała naszą szkołę zarówno  wygrywając etap wojewódzki jak i uczestniczyła w etapie ogólnopolskim zdobywając tytuł laureata etapu ogólnopolskiego. 
 
 
 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz