Nasi na podium
 
2 kwietnia 2019r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie odbyła się IV edycja konkursu kulinarnego „Studencka bomba witaminowa”. Konkurs organizują pracownicy i studenci kierunku Produkcji i Bezpieczeństwa Żywności tejże uczelni.
 
Konkurs polegał na wykonaniu dwóch dań zimnych ( np. przystawki, przekąski, sałatki itp.) ze składników przygotowanych przez organizatorów. Składnikiem obowiązkowym w przygotowywaniu dań było jajo.
 
Jury oceniało smakowitość, innowacyjność, kompozycję, estetykę i formę podania. W konkursie wzięło udział dziesięć zespołów z różnych szkół. Nasze ekipa w składzie: Magdalena Ogrodowska, Magdalena Janas i Paulina Górska z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką  mgr Magdaleny Tumidajewicz nauczyciela zawodu. Serdecznie gratulujemy.
 
 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz