Zbliżające się święta Wielkiej Nocy można odczuć także w naszej szkole.  Zawsze w tym szczególnym czasie odbywa się Dzień chleba na zakwasie – cykliczna impreza poświęcona walorom zdrowotnym i odżywczym chleba. Tegoroczna edycja, jubileuszowa bo dziesiąta, odbyła się 16.04.2019r. Jan Dziubyna przeprowadził warsztaty kraszenie pisanek oraz opowiedział o tradycjach wielkanocnych naszego regionu. W pracowni gastronomicznej przygotowywano konkursowe stoły wielkanocne, pełne tradycyjnych potraw. Tegorocznym motywem były „Wariacje jajeczne i fantazje florystyczne”.

 Do konkursu zgłosiło się  5 zespołów złożonych z „architektów i żywieniowców”.   Zadanie konkursowe polegało na sporządzeniu dwóch potraw i deseru w których dominującym i wyeksponowanym składnikiem miało być jajko.  Ocenie podlegała również dekoracja  florystyczna stołu. Zespoły musiały  przeciągu określonego czasu przygotować zarówno wystrój jak i potrawy. W czasie konkursowej oceny młodzież wysłuchała konferencji przygotowanej przez uczniów klasy IV o walorach zdrowotnych chleba  oraz prelekcji Lucyny Cieśli i Katarzyny Kotowicz -  dietetyczek na temat: „Co się kryje w jajku”.

 

Po wnikliwych obradach i dyskusjach komisja w składzie: Iwona Ciećko z krakowskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Lucyna Kmak z gorlickiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Lucyna Ciesla i Katarzyna Kotowicz  - dietetyczki zdecydowała o przyznaniu

  • I miejsca dla zespołu w składzie Klaudia Myśliwy, Magdalena Wszołek, Barbara Abram z kl. III
  • II miejsca dla  zespołu: Edyta Sikora, Justyna Niemaszyk, Paulina Szczerba z kl. III
  • III miejsca dla zespołu: Magdalena Janas, Paulina Górska, Jadwiga Rybczyk z kl. III
  • IV miejsca dla zespołu: Zuzanna Nowak, Natalia Olech, Sylwia Klimek
  • V miejsca dla zespołu: Marzena Fiut, Dominika Piwowar, Daniel Przybyłowicz .

 

Zebrana na konferencji młodzież z naszej szkoły mogła skosztować wspaniałych potraw i deserów przygotowanych przez swoich kolegów biorących udział w konkursie.

Cenne nagrody ufundował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Dyrektor Zespołu Szkół. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz