Miesiąc maj należy już od kilku lat do zmagań w konkursach historycznych.
 
Końcem kwietnia drużyna naszej szkoły w składzie Dominika Piwowar, Marzena Fiut i Norbert Rumian zajęli 46 miejsce na 74 zespoły w konkursie Patria Nostra. Nasz zespół przygotował animacje komputerową dotyczącą historii Muzeum Narodowego w Warszawie. Projekt powstał pod kierunkiem pani Marty Piecuch 
 
W ubiegły piątek 17 maja reprezentacja naszej szkoły składzie: Natalia Dziadosz, Katarzyna Kopek, Dominika Piwowar i Marzena Fiut pod kierunkiem pani Marty Piecuch, nauczyciela historii, zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego  Projektu Edukacyjnego  ,,Kamienie Pamięci - Harcerze Niepodległej” zorganizowanej w tym roku przez Katowicki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Bohaterem naszej pracy była Maria Rydarowska, patronka hufca ZHP w Gorlicach. W gali finałowej, która odbyła się w siedzibie Miasta Ogrodów  - Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, towarzyszyła prezentacja prac. Uczestnicy gali byli również świadkami uroczystej chwili wciągnięcia na maszt flagi przekazanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.
Nasza drużyna zaprezentowała swoją pracę komisji sprawdzającej stanowiska wystawiennicze, a  Natalia Dziadosz stawiała pierwsze kroki w Telewizji  Polskiej udzielając wywiadu na temat celu konkursu i wyboru bohatera pracy konkursowej.
X galę finałową uświetnił swą  obecnością dyrektor Oddziału IPN Katowice dr Andrzej Sznajder, który zaznaczył że harcerstwo ,,to kuźnia kadr patriotycznych”, a lokalni bohaterowie odcisnęli ślad w procesie kształtowania się Niepodległości Polski. 
W konkursie wzięło udział 114 zespołów z całej Polski - do finału zakwalifikowało się 66 drużyn. Nasza szkoła była jedną z trzech szkół reprezentujących województwo małopolskie
Po wręczeniu statuetki zebrani w sali koncertowej Miasta Ogrodów wysłuchali koncertu zespołu ,,Chwila Nieuwagi” pochodzącego z Górnego Śląska wykonującego muzykę będącą mieszanką folku, jazzu i ballady.
 

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz