6 czerwca 2019r. odbył się finał konkursu ogólnopolskiego ,,Do Broni! Postawy i losy ziemian podczas II wojny światowej” nie obyło się bez naszej obecności. Konkurs zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków , OBEN IPN – Kraków, oraz OBEN IPN – Poznań. Gala finałowa odbyła  się w dworze  Antoniego i Elżbiety Potockich  w Olszy w Krakowie.
Całe spotkanie prowadził Rafał Slaski z Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego  w Krakowie z Fundacji im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie. W uroczystości wzięli udział również  i wygłosili kilka słów do zgromadzonej młodzieży wraz z opiekunami małopolska wicekurator oświaty Halina Cimer, dyrektor  IPN w Krakowie dr hab. Filip Musiał, dr Agata Wolska z Fundacji im. Zofii i Jana Włodków oraz dr Marcin Chorązki, koordynator konkursu z krakowskiego IPN.
Obecna również była Amelia Dunin, działaczka Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, laureatka tytułu Świadek Historii oraz dr Janusz Kamocki ps. „Mamut”, wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Małopolska.
 
Do projektu zgłosiło się w sumie 87 szkół.                                                                               
Komisje wojewódzkie wyłoniły 63 finalistów, razem 133 uczniów, którzy 27 maja i 6 czerwca prezentowali swoją pracę przed ogólnopolskimi komisjami.
Klaudia Myśliwy uzyskała tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego.
Gratulujemy sukcesu Klaudii i P. Marcie Piecuch nauczycielowi historii.
 
 

 

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz