IX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o architekturze krajobrazu
 
W ramach pracy Koła Miłośników Ogrodów uczennice klasy  IV w składzie Abram Barbara, Rybczyk Jadwiga i Szczerba Paulina wykonały projekt koncepcyjny ogrodu sensorycznego na terenie Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych w Gdańsku –Oliwie .
Projekt zawierał część opisową z opisem stanu istniejącego, wytycznymi projektowymi, wskazaniami realizacyjnymi, wykazem materiału roślinnego i całkowitą powierzchnią alejek oraz część graficzną złożona z dwóch plansz:
1. Projekt koncepcyjny zagospodarowania terenu 
2. Wizualizacje i przekrój konstrukcyjny nawierzchni z brukowych kostek betonowych.
Zwieńczeniem wspólnej pracy był wyjazd do Gdańska na finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu – Edycja XI, który odbył się w dniach 12-13.09.2019r.
Nasz wyjazd do Gdańska obfitował w wiele ciekawych zdarzeń i nowych doświadczeń. Pierwszego dnia finału odbyła się konkurencja drużynowa, która polegała na zaprezentowaniu opracowanego wcześniej projektu oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania Komisji. Skład Komisji okazał się dla nas poważnym wyzwaniem,  ponieważ zasiadła w niej miedzy innymi była absolwentka Szkoły – Katarzyna Bellingham - uznana i ceniona projektantka ogrodów naturalistycznych i rabat bylinowych w stylu angielskim. 
Po emocjonujących zmaganiach konkursowych uczniowe klasy hotelarsko -  turystycznej oprowadzili nas po pięknym Starym Mieście Gdańska i opowiedzieli o jego historii. Drugiego dnia konkursu odbyła się konkurencja indywidualna która wyłoniła 10 osób do ścisłego finału. Pomimo, że nie udało nam się stanąć na „pudle” zdobyte doświadczenia wzbogacą nasze umiejętności, a wrażenia na zawsze pozostaną w pamięci. 
Do relacji z tego konkursu załączamy zdjęcia z otoczenia szkoły, zmagań konkursowych i zwiedzania miasta.
 

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz