Miriam Oduncu, Anna Haluch, Marcin Górski,Szymon Czerwień i Szymon Górski odbyli czterotygodniowe praktyki w Szwajcarii. Pracowali przy zbiorze truskawek i rabarbaru. Niektórzy zajmowali się też wysadzaniem i pieleniem roślin doniczkowych.

 

- Mieszkaliśmy w Therwil, razem z uczniami z ZSCKR w Nowosielcach, opiekunami i pracownikami  sezonowymi z Polski. Mieliśmy więc doskonałą opiekę i towarzystwo – wspomina Marcin.

 

Szwajcaria jest pięknymi czystym krajem, o czym przekonali się nasi uczniowie.

 

- Mieliśmy sporo pracy ale też mogliśmy się wiele nauczyć – dodaje Miriam.

 

- Poznaliśmy nowy kraj, nowe obyczaje nieco odmienną kulturę. Mnóstwo ciekawych ludzi – dodaje Anna Haluch -w weekendy, kiedy było więcej czasu dla siebie poznawaliśmy okolicę. Byliśmy w przepięknym, zabytkowym miasteczku Basel, spacerowaliśmy nad Renem, a nawet wybraliśmy się nad Jezioro Genewskie .

 

Zagraniczne praktyki to już tradycja w Zespole Szkół w Bystrej. Oprócz Szwajcarii, uczniowie byli także w Niemczech i Holandii.

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz