8 – 9 listopada bieżącego roku klasa II i III odbyła szkolenie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Wykłady odbywały się w Centralnej Bibliotece Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. Podczas wykładów młodzież dowiedziała się o możliwościach wykorzystywania unijnych środków przeznaczonych na rozwój działalności rolniczej i pozarolniczej. Prelegenci pokazali doskonałe przykłady wykorzystania tych środków przez rolników w całej Polsce. Młodzież dowiedziała się również o założeniach finansowania na kolejne lata we ramach PROW 2013 – 2020.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wykład poświęcony oznaczeniom zdrowej żywności. Program Poznaj Dobrą Żywność jest narzędziem Ministra Rozwoju Wsi służącym promocji produktów spożywczych wysokiej jakości.
Młodzież obejrzała film o produkcji oscypka , który jest wpisany na unijna listę nazw chronionych. W czasie wolnym młodzież naszej szkoły zwiedziła Centrum Nauki Kopernik, zobaczyła stadion narodowy i warszawską Starówkę.

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

 

szuckasz szkoły - film RTvG

 


 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz