Terenowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Gorlicach, Starostwo Powiatowe, Gmina Gorlice wraz z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej zorganizowali seminarium ekologiczne w Domu Ludowym w Bystrej. Gośćmi seminarium byli uczniowie szkół i rolnicy z terenu  Powiatu Gorlickiego  prowadzący gospodarstwa ekologiczne. Za stołem prezydialnym zasiedli nie tylko przedstawiciele władz gminnych, samorządowych ale również posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

W programie seminarium znalazły się m.in. ważne informacje dla rolników takie jak ekologia i programy rolno – środowiskowo – klimatyczne na lata 2014 – 2020, zasady certyfikacji gospodarstw ekologicznych oraz uczestnictwa rolników w systemach jakości. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wykład dra J. Kilara z PWSZ w Krośnie nt. ekologicznego chowu zwierząt jeleniowatych.

Poczęstunek dla gości i uczestników seminarium  przygotował ZSCKR w Bystrej. Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych serwowali dania z drobiu, bigos, kiełbaski oraz chleb orkiszowy  z własnego gospodarstwa ekologicznego.  Goście zwiedzili teren i bogatą bazę dydaktyczną szkoły.

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz