21 maja 2016r.  odbyły się uroczystości 70 - lecia powstania naszej szkoły. Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa w Bystrej. Mszy św. Koncelebrowali ks. Stanisław Leśniak, proboszcz miejscowej parafii i ks. Wojciech Reciak, katecheta ZSCKR, który wygłosił okolicznościowe kazanie.  Po niej zaproszeni goście i absolwenci przeszli do Domu Ludowego  na okolicznościową akademię i montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów. Józef Warchoł, dyrektor Zespołu Szkół powitał licznie zgromadzonych gości i absolwentów. Pośród nich znaleźli się m.in.  z p. Ewa Markowska-Bzducha, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Jakubik zastępca dyrektora ds. Oświaty Rolniczej, Piotr Serafin, dyrektor Agencji Rynku Rolnego w Krakowie,  Karol Górski, starosta gorlicki, Ryszard Guzik, wójt Gminy Gorlice,  Bogusław Telega i Mirosław Waląg z  powiatowego biura  Małopolskiego Oddziału  Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Stanisław Kaszyk prezes LGD Beskid Zielony, Władysław Korbielak z gorlickiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Stanisław Bystrowicz ostatni  dyrektor Technikum Rolniczego w Bystrej, Wojciech Pękala dyrektor ZSCKR w Hańczowej ,Ewa Magiera dyrektor ZS w Bystrej  Janina Fugiel, emerytowana nauczycielka i prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Gminy Gorlice, ks. Stanisław  Leśniak, proboszcz parafii w Bystrej i ks. Wojciech Reciak katecheta, Henryk Masłowski , przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej. W imieniu poseł Barbary Bartuś głos zabrał Janusz Augustowski radny Rady Powiatu Gorlickiego

Pani Ewa Markowska – Bzducha odczytała list gratulacyjny w imieniu Krzysztofa Jurgiela Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz zabrała głos we własnym imieniu. Po niej głos zabrali zaproszeni goście i absolwenci zacnej Jubilatki., m.in. Franciszek Tomaszkiewicz i Józef Radzik, Zofia Masztafiak, Piotr Serafin.  Odczytano także listy absolwentów, którzy nie mogli przybyć na tę uroczystość m.in. o. misjonarza Stanisława Glisty, który obecnie przebywa w Taszkiencie.  Historię szkoły przedstawili  w krótkiej inscenizacji teatralnej uczniowie naszej szkoły:  Anna Tokarz z  kl. I i Adrian Mucha z kl. III Technikum Architektury Krajobrazu.  Uczennica Katarzyna Zieleń wystąpiła z recitalem piosenek z tamtych lat. Po uroczystościach absolwenci przeszli do szkoły na piknik i spotkania towarzyskie w klasach. Do tańca przygrywał zespół muzyczny, który towarzyszył uczestnikom do białego rana.

 

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz