Dziś pomysł na zdrowe lekkie śniadanie

Gryka charakteryzuje się wysoką wartością odżywczą. Jest bogata w bezglutenowe białko, błonnik pokarmowy oraz mikroelementy: żelazo, miedź, chrom, cynk, kobalt. Zawiera także mnóstwo witamin: A, E, B1, B2, B6, PP i C. To dlatego powinna być składnikiem naszej codziennej diety! Nie każdy jednak lubi jej specyficzny smak. Można go „ukryć” w takich  prostych placuszkach. Oto pomysł na smaczne i zdrowe śniadanie.

 

Racuszki z płatków gryczanych

 

Składniki:

  • 150 g serka wiejskiego
  • 2 jajka
  • 1 cukier waniliowy
  • 3 łyżki mąki pszennej
  • ½  łyżwczki proszku do pieczenia
  • garść płatków gryczanych
  • masło do smażenia
  • owoce mrożone lub sezonowe
  •  cukier puder do dekoracji

 

Przygotowanie:

W misce wymieszaj mąkę , jajka cukier waniliowy,proszek do pieczenia gdy uzyskasz gładką masę, dorzuć płatki gryczane i serek wiejski. Całość dokładnie wymieszaj i odstaw do lodówki na godzinę. W tym czasie przygotuj sos owocowy. Na rozgrzanym masełku smaż niewielkie placuszki z obu stron aż staną się rumiane. Podawaj polane sosem owocowym i posypane cukrem pudrem.

 

 

 

 

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz