Kokosanki

 

Przepisów na te pyszne ciasteczka nigdy dosyć ;-)Kruche z zewnątrz, mięciutkie w środku. Te ciasteczka robi się tak błyskawicznie, że śmiało można powiedzieć, że zrobiły się same ;-)

Składniki na 14 dużych kokosanek: 

2 średniej wielkości jajka

140 g drobnego cukru do wypieków

200 - 220 g wiórków kokosowych

Przygotowanie:

Białka umieścić w misie miksera. Ubić na sztywno, pod koniec ubijania zacząć dodawać cukier, co ważne - powoli i łyżka po łyżce . Powinna powstać gęsta, sztywna, błyszcząca bezowa masa.  Wsypać wiórki kokosowe i delikatnie wymieszać.

Na blachę wyłożoną papierem do pieczenia łyżką wykładać masę kokosową . Piec  15 min . w temperaturze 170 C .

 

 

Katarzynki

Katarzynki obchodzone są w nocy z 24 na 25 listopada. W wigilię św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odbywają się wróżby kawalerów dotyczące ożenku i poszukiwania partnerki. Męskie święto zostało zapomniane na rzecz Andrzejek ,kiedy to kobietom poszukującym partnera mają się spełniać pomyślne wróżby.

 

Hej! Kasiu, Katarzynko
Gdzie szukać Cię dziewczynko
Wróżby o Ciebie zapytam
Czekaj – wkrótce zawitam
Bawmy się więc w Katarzyny
Szukajcie chłopaki dziewczyny
Zapytać więc trzeba wróżby
A nuż potrzebne już drużby

 

Nic dodać, nic ująć - znane, lubiane, tradycyjne. Pierniczki zaraz po upieczeniu są  bardzo twarde i miękną po kilku dobrych tygodniach.. Ich niewątpliwą zaletą jest brak tłuszczu. Znany kształt i smak pamiętany z dzieciństwa powinien Was zachęcić do skosztowania :-)

Składniki:

  • 200 g miodu
  • 1 łyżka przyprawy korzennej do piernika
  • 100 g cukru pudru
  • 1 jajko
  • 400 g mąki pszennej
  • 3 łyżeczki proszku do pieczenia

 

Przygotowanie:

 

Do płynnego miodu dodać przyprawy korzenne, cukier, jajko, potem mąkę z proszkiem do pieczenia. Zagnieść dość twarde ciasto (jeśli ciasto jest suche i nie chce się łatwo zagnieść, warto dodać 1 lub 2 łyżki kwaśnej śmietany).

Ciasto rozwałkować na grubość 5 mm - 1 cm (nie cieniej) i wykrawać foremką katarzynki. Posmarować je z wierzchu wodą i piec na natłuszczonej i oprószonej mąką blaszce około 12 - 15 minut (nie spiec, bo będą zbyt twarde) w temperaturze 190ºC. 

Pierniczki  zamknąć w blaszanym pudełku, do którego można włożyć obraną skórkę z jabłka

 

 

 

 

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz