SAŁATKA Z KASZĄ KUSKUS I CIECIERZYCĄ

(MAROKO) 

                    
Sałatka jest idealna na tę właśnie porę roku, gdyż zachwyca różnorodnością kolorów i smaków, pozytywnie nastraja, dodaje wiele energii. W smaku aromatyczna, słodko-pikantna, po prostu pyszna! Można ją zabrać ze sobą do pracy lub zjeść na podwieczorek.


    
Składniki :

  • szklanka kaszy kuskus
  • ¼ szklanki rodzynek
  • 1 szklanka bulionu
  • 1 marchewka
  • Puszka ciecierzycy
  • 1 mała czerwona papryka
  • 2 łyżki natki pietruszki
  • mała czerwona cebula

 

 

 

 

Sos: 3 łyżki oliwy lub oleju lnianego,2 łyżki soku z cytryny, sól, pieprz , ząbek czosnku przeciśnięty przez praskę, pół łyżeczki mielonej kolendry ,szczypta chili ,pół łyżeczki świeżego , tartego imbiru. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy.

Przygotowanie:
Kaszę i rodzynki zalewamy gorącym bulionem , przykrywamy i odstawiamy na 5 minut. Pozostałe składniki drobno kroimy, marchew ścieramy na tarce o grubych oczkach, ciecierzyce odsączamy na sitku. Wszystkie składniki sałatki dokładnie mieszamy i polewamy sosem.


 Smacznego!

 

 

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz