Pieczenie chleba staje się coraz bardziej popularne, a eksperymenty ze składnikami pozwalają odkryć nowe smaki i zmienić nudny bochenek w niepowtarzalny wypiek. Kluczem do udanych prób pieczenia chleba jest znajomość ziół i przypraw, które warto dodać do pieczywa, by wzbogacić jego smak. Tym razem proponujemy państwu  wielkanocny chlebek ziołowy. Życzymy smacznej zabawy z ziołami.

Chleb wielkanocny ze świeżymi ziołami

Składniki:
•    400 g mąki pszennej typ 750
•    1 szklanka mleka
•    30g świeżych drożdży
•    1 łyżeczka cukru
•    50g masła
•    1 łyżeczka soli
•    zioła : bazylia, tymianek, oregano, natka pietruszki(po łyżeczce)


Przygotowanie:
Do mąki wlewamy wcześniej rozpuszczone w ciepłym mleku drożdże wymieszane z cukrem. Dodajemy soli roztopione , ostudzone masło. Wyrabiamy ciasto aż będzie gładkie i lśniące, a następnie odstawiamy do wyrośnięcia na godzinę. Ciasto powinno podwoić objętość. Do wyrośniętego ciasta dodajemy umyte, poszatkowane zioła, całość zagniatamy. Ciasto przekładamy do formy natłuszczonej masłem. Ponownie pozostawiamy do wyrośnięcia. Wstawiamy do dobrze nagrzanego piekarnika i pieczemy około godzinę w temp. 180-200 C do uzyskania złotego koloru.

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz