JAGLANE RAFAELLO
 
Kto z nas nie uwielbia rafaello? Tych małych kokosowych słodkich kuleczek z migdałem w środku?  Przedstawiamy Wam dietetyczną wersję tych kuleczek. Jaglane rafaello są dobrą alternatywą dla drugiego śniadania oraz deseru. 
 
Składniki
woreczek/pół szklanki kaszy jaglanej - suchej przed ugotowaniem 
1,5 szklanki mleka (około 400ml) 
1-2 łyżki miodu - zależy jakie słodkie lubicie 
szklanka wiórek kokosowych (około 5 łyżek) 
migdały 
po kilka kropel aromatu migdałowego i rumowego 
w wersji dla dorosłych można dodać rum lub kokosowy likier ;) 
 
Przygotowanie
Kaszę wsypujemy na sitko. Przelewamy zimną-wrzącą-zimną wodą, żeby pozbyć się goryczki.
Przepłukaną kaszę zalewamy mlekiem i gotujemy mieszając od czasu do czasu aż kasza wsiąknie całe mleko. Do ciepłej kaszy dodajemy kokosy i miód i mieszamy. Z jeszcze ciepłej masy formujemy kuleczki do których dajemy do środka migdał i obtaczamy w kokosach. Odstawiamy do wystygnięcia, a następnie wkładamy je do lodówki. Najlepiej smakują na drugi dzień. Smacznego!
 
 
 
 
 

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz