Wolontariat

 

 

Pomarańczowe Anioły przyfrunęły do Bystrej 

12 grudnia b.r. ponownie gościliśmy w naszej szkole Pomarańczowe Anioły - wolontariuszy z siedmiu zaprzyjaźnionych  szkół z Gorlic, Stróżówki, Szymbarku, Bystrej oraz Bieśnika. 
Dzięki Wam drodzy Wolontariusze na gorlickich oddziałach szpitalnych będzie troszkę pogodniej, troszkę cieplej, bardziej świątecznie w tym szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Jesteśmy wdzięczni za Wasze dobre serduszko i wolny czas poświęcony na rzecz drugiego człowieka.
 
Do zobaczenia w przyszłym roku

 

 

19 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję wyrazić swój nastrój. Wszystko za sprawą Dnia Emotikona zorganizowanego przez Szkolne Koło Wolontariatu. Na szkolnych ubraniach, torebkach, dziennikach i tablicach multimedialnych pojawiły się wszystkim znane symbole używane, w mniejszym lub większym stopniu,  w codziennej komunikacji. Niektórzy z nas pękali ze śmiechu, inni ronili łzy rozpaczy, jeszcze inni udawali aniołków, bądź też ślepo zakochani nie wiedzieli co się z nimi dzieje. Jedno jest pewne- w szkole było bardziej kolorowo, weselej, optymistyczniej. Nie samą bowiem nauką żyje człowiek J :P ;).

 

 

31 marca 2017 r. Wolontariusze ZS CKR w Bystrej wzięli udział w Warsztatach Wielkanocnych organizowanych przez SKW działające przy Zespole Szkół w Stróżówce. Spotkanie zaowocowało pięknymi stroikami świątecznymi, które wraz z życzeniami oraz modlitwą za zdrowie pacjentów, zostały przekazane na oddziały szpitalne.

Dziękujemy pani Lidii Szydłowskiej za zaproszenie oraz serdeczne przyjęcie. Wszystkim Wolontariuszom ściskamy mocno dłoń za ich czas, chęci i dobre serce

 

 

 

 

13 grudnia 2016 r., już po raz trzeci nasza szkoła miała wielką przyjemność gościć młodzież z siedmiu placówek oświatowych wraz z opiekunami. Niestrudzeni wolontariusze, którym niestraszna jest odległość, śnieg, wcześnie zapadający zmierzch, szkolne obowiązki dnia następnego oraz ich koordynatorzy-serc ciepłych przewodnicy, przybyli do nas z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance, Miejskiego Zespołu Szkół nr 1, Miejskiego Zespołu Szkół nr 3, Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach oraz z Zespołów Szkół w Stróżówce, Szymbarku oraz Bystrej.
    Ogromną radość swoją obecnością sprawiły nam również Pani Renata Filipowicz, prezes Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach oraz Pani Justyna Lenard, główny koordynator LCW. Otrzymane wyróżnienie Anioły Wolontariatu jest dla naszego koła wspaniałą nagrodą oraz motywacją do dalszych działań.
    Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów stała się szyszka. Młodzież wykonała piękne stroiki, które pomogły w zbudowaniu świątecznej atmosfery na oddziałach gorlickiego szpitala. Wolontariusze osobiście dostarczyli ozdoby podopiecznym szpitala, niosąc życzenia Zdrowych, Spokojnych Świąt oraz opieki Narodzonej Dzieciny.

Dziękujemy Wam Dzielni Wolontariusze oraz Niezawodni Opiekunowie

 

 

Strona 1 z 4

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz