17. kwietnia uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum POLIN w Warszawie. Akcja miała na celu przywrócenie pamięci o Powstaniu w Getcie Warszawskim. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.
    Odwołując się do tego wyrazistego symbolu, mieszkańcy Warszawy i innych miejscowości wykonują w rocznicę powstania prosty gest, przypinając mały, żółty kwiat do swoich ubrań.
    

    Uczniowie ZSCKR wraz z nauczycielami, panią Martą Piecuch oraz panią Agnieszką Topór wykonali piękne plakaty upamiętniające wydarzenia z 1943 r. oraz papierowe żonkile, które zdobiły nasze ubrania na dwa dni przed obchodami 72. rocznicy powstania.

 

Realizacja projektu dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

 

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz