Dnia 22 września br. uczniowie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Chorzowa oraz Goczałkowic. Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu na temat: budowy teleskopu oraz jego obsługi. Mogli też się zważyć i zobaczyć ile ważą np. na Słońcu. Ciekawostką jest też, że obserwatorium astronomiczne wyposażone jest w największy w Polsce refraktor o średnicy 30cm.

Drugim i najważniejszym punktem wycieczki były Goczałkowice. Znajduje się tam gospodarstwo szkółkarskie „Kapias” o powierzchni 25 ha, w którego skład wchodzą: szkółka, centrum ogrodnicze oraz ogrody do zwiedzania. Ogród podzielony jest na stary i nowy, w którym urządzane są kolejne aranżacje. Występują tam różne typy ogrodów między innymi: ogród japoński, romantyczny, angielski, zimowy i wiejski. Uczestnicy wycieczki mieli okazje zobaczyć jak wygląda dobrze zaprojektowany ogród, jakie rośliny wykorzystuje się pod konkretne nasadzenia. Mogli określić, w jakich typach ogrodów czują się najlepiej lub po prostu odpocząć.
 

Bartłomiej Urbaś

 

 

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

 

 

szuckasz szkoły - film RTvG

 


 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz