Zatrzymać jesienną aurę

Na tropie jesieni

To już kolejne warsztatowe spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej – filia Magdalena. Tym razem, przy wspólnym stole zastawionym kolorowymi liśćmi, jesiennymi kwiatami, kasztanami, żołędziami odbyło się wspólne „tropienie jesieni”. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej zorganizowali warsztaty dla dzieci i młodzieży z gorlickiego Osiedla Magdalena.

- Tegoroczne spotkanie poświęcone jest sztuce układania i tworzenia jesiennych kompozycji kwiatowych. Przez zabawę chcemy nauczyć dzieci i młodzież nieco innego spojrzenia na otaczającą nasz rzeczywistość. Chcemy pokazać im barwy jesieni, piękno przyrody która nas otacza. – mówi Bożena Dykla, bibliotekarka z „Magdaleny”

- Dzieci i młodzież są bardzo chłonne wszystkiego co nowe. Nie trzeba ich specjalnie przekonywać do układania bukietów. Mają doskonały zmysł estetyczny – mówi Agnieszka Topór nauczyciel architektury krajobrazu i wizażystka wnętrz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej. W warsztatach udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego: Jadwiga Rak, Kamila Potempa, Patryk Tomaszewski, Beata Plata, Wiola Tokarczyk, Judyta Pasławska, Diana Tomaszewska.

Współpraca biblioteki z zespołem szkół ma już swoją tradycję.

- Spotykamy się tu przynamniej dwa razy do roku. Wraz naszymi uczniami bierzemy udział w warsztatach, zdradzamy techniki układania bukietów, tworzenia okolicznościowych bukietów i stroików – zapewnia Agnieszka Topór.

Największa radość mają dzieci.

- To niesamowite ile wspaniałych rzecz można z nich zrobić ze zwykłych liści – dziwi się Kamil Wilczkiewicz, uczeń szkoły podstawowej.

W bibliotece zorganizowano pokonkursową wystawę prac pod wdzięczną nazwą „Zatrzymać barwy jesieni”


 

Sławomir Ornatowski

 

 

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

 

 

szuckasz szkoły - film RTvG

 


 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz