WCAG

cmentarz wojskowy - widok ogólny

28 stycznia w Urzędzie Miejskim w Gorlicach pan dyrektor Józef Warchoł podpisał z burmistrzem miasta Rafałem Kuklą porozumienie w zakresie opieki nad cmentarzem z i wojny światowej nr 88 Górka Sokolska w Gorlicach.
Inicjatorem współpracy był pan Jacek Witas , prezes Koła nr 8- Klub Górski ,, Orły " przy Komendzie Stołecznej Policji Miasta Warszawy, który jest organizatorem akcji sprzątania cmentarzy na terenie powiatu gorlickiego.
W październiku 2020 roku nasza szkoła wzięła udział w akcji sprzątania cmentarza na Przysłupiu i na Magurze Małastowskiej. ZSCKR w Bystrej angażuje się w liczne akcje społeczne. W ramach opieki nad nekropolią uczniowie wraz z opiekunami będą wykonywać prace porządkowe na terenie cmentarz i bezpośrednio wokół niej .

Koordynatorem prac nad nekropolia została p. Marta Piecuch - nauczyciel historii

cmentarz wojskowy - widok na krzyż

Back to top