WCAG

2022 03 08 dzien kobiet

Kochani Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Sympatycy ZSCKR Bystra,
Z inicjatywy uczniów od poniedziałku w naszej szkole zbierane będą dary dla pogrążonej w wojnie Ukrainy!!!
Zbierane będą produkty żywnościowe o długim terminie przydatności, kosmetyki i chemia, środki opatrunkowe, nowe koce, śpiwory, ręczniki. Przy wyborze produktów, które chcemy podarować naszym Sąsiadom, można posłużyć się szczegółową listą potrzebnych rzeczy opublikowaną przez PCK: https://pck.pl/zbiorka-darow-rzeczowych-dla-cuhcodzcow-z.../
Zbiórka potrwa do piątku, a jeśli będzie taka potrzeba, zostanie przedłużona na kolejny tydzień. Prosimy o przynoszenie darów rzeczowych do pokoju nauczycielskiego i przekazywanie ich paniom Agnieszce Topór lub Kindze Stępień. Nie bądźmy obojętni na krzywdę, która spotyka bliźniego, która dzieje się tak blisko nas! Liczymy na Was!

zbiórka Ukraina
zbiórka Ukraina
zbiórka Ukraina
zbiórka Ukraina
zbiórka Ukraina
kurs florystyczny
kurs florystyczny
kurs florystyczny
kurs florystyczny
kurs florystyczny
kurs florystyczny
kurs florystyczny
kurs florystyczny

Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z wytworzonym przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa opracowanym materiałem edukacyjnym w formie multimedialnej gry BioSmartFarm.
Głównym jej celem jest edukacja z zakresu prowadzenia zrównoważonej produkcji rolniczej. Gra próbuje pokazać, jak współczesne rolnictwo, nawet na poziomie niewielkich gospodarstw rodzinnych, może stać się zrównoważonym, chroniącym bioróżnorodność, środowisko, klimat i nadal efektywnie produkować żywność. Przyjęty w grze model gospodarstwa i kierunek przemian, są realnym odzwierciedleniem z praktyki. Zespół autorów starał się oddać w zawartych treściach nie tylko swoje praktyczne wieloletnie doświadczenie zawodowe, ale także uwzględnić wszystko to, co czeka rolników w najbliższej przyszłości, a podyktowane jest europejskimi strategiami, w tym Europejskim Zielonym Ładem i Wspólną Polityką Rolną, będącymi odpowiedzią na kryzys klimatyczny. Wszystko to z uwzględnieniem aktualnych realiów ekonomicznych i technologicznych. Gra została podzielona na trzy scenariusze: hodowlany, uprawowy i prośrodowiskowy. Gra ma za zadanie uświadomić uczniom zachodzące zjawiska, nowe trendy, a może nawet zainspirować do zmian w rodzinnych gospodarstwach rolnych.
https://www.fdpa.org.pl/multimedialna-gra-edukacyjna-biosmartfarm

Skrypt BioSmartFarm

 

Semestralne zebranie z rodzicami klas I-III odbędzie się
w czwartek - 3 lutego 2022 r. o godzinie 1600

dyrektor Józef Warchoł

Back to top