Do ZSCKR w Bystrej zawitała już wiosna !!!
 
17.02 2020 w ramach spotkań koła Miłośników Ogrodów rozpoczęliśmy  przygotowania do sezonu wiosennego. Pierwszym etapem naszych działań było przygotowanie szklarni pod pierwsze wysiewy rzodkiewki, kopru, jarmużu wysokiego i sałaty....Po wyplewieniu grządek ustawiliśmy przenośne ścieżki z desek, które podzieliły powierzchnię na mniejsze grządki i usprawniły poruszanie się pomiędzy nimi. W ten sposób uzyskaliśmy 8 kwater, w których w dniu 24.02.2020 wysialiśmy pierwsze rośliny...dla wielu uczniów klasy I były to pierwsze doświadczenia z siewem. Uczniowie bardzo zaangażowali się w pracę, nasionka po przysypaniu ziemią i podlaniu zostały przykryte agrowłókniną, która wpłynie na przyśpieszenie wschodów. W najbliższy poniedziałek, tj. 2.03.2020 , w dniu w którym zgodnie z kalendarzem biodynamicznym wypada czas sprzyjający rozwojowi roślin , których plonem ma być kwiat będziemy kontynuować nasze wysiewy...Posiejemy kwiaty takie jak: aster chiński, rudbekia" Cherry Brandy", dalia pomponowa, aster peoniowy i zatrwian w trzech kolorach.
 
Zapraszamy do śledzenia naszych wiosennych zmagań, których efektem będą zdrowe nowalijki i kolorowe kwiaty w naszej szkole :)
 
Koło Miłośników ogrodów, którym opiekuje się p. Edyta Podstołowicz zaprasza wszystkich chętnych do siebie :)
 
Z wiosennymi pozdrowieniami :)
 

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz