Kolejna wizyta Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie.

 

25 lutego po raz kolejny uczniowie ZSCKR pojechali do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Tym razem uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu:  Edyta Kozak, Mateusz Wójcik, Grzegorz Zimowski,  Bartek Słopnicki, Kornelia Motek, Patrycja Dziewanowska, Patryk Piecuch     zapoznali się z ofertą edukacyjna uczelni oraz wzięli udział w warsztatach  wytwarzania kosmetyków naturalnych z wykorzystaniem  olejków roślinnych.

 

Uczniowie w profesjonalnych warunkach uczelnianego laboratorium przygotowywali żele i kule do kąpieli, pomadki do ust,  czy kremy do rąk. Do wszystkich wytworzonych przez siebie produktów dodawali roślinne aromaty  - cytrusowe, porzeczkowe, migdałowe.

 

Naszą młodzież potraktowano jako pełnoprawnych studentów – przygotowano dla nich specjalny wykład pod tytułem „Rośliny dla zdrowia i urody” wygłoszony przez p. dr inż. Barbarę Marczak.

 

Młodzież była zachwycona, poznała tajniki stosowania roślin i ziół nie tylko w ogrodzie ale i ich cenne  zastosowanie w kuchni, medycynie, aromaterapii, kosmetologii.

 

Młodzież naszego technikum doskonale poradziła sobie z zadaniami praktycznymi wykazując się doskonałą znajomością  roślin.

 

W drodze powrotnej uczniowie podróżujący nowym busem szkolnym zajechali do Dukli, gdzie zobaczyli pomnik Jana z Dukli oraz zwiedzili Muzeum Historyczne. Oprócz zgromadzonych tam militariów podziwiali przepiękny drzewostan z rzadkimi okazami miłorzębu, sosny czarnej, katalpi bignoniowej czy strzępolistnej odmiany buka pospolitego.

 

Tego typu wyjazdy – staże zawodoznawcze Są szczególnie atrakcyjna formą edukacji zawodowej w naszej szkole, bardzo lubianą  przez uczniów. Wiedza zdobywana w taki sposób z pewnością pozostaje na zawsze w ich umysłach.

 

 

 

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz