AZJATYCKIE SPECJAŁY


Sajgonki  są tradycyjną potrawą kuchni azjatyckiej. Nie są tak bardzo popularne jak sushi, jednak mimo to stały się kolejnym symbolem tej kuchni w Europie i na Zachodzie. Sajgonki są podobne do naszych naleśników, lecz ich smak jest zupełnie inny. Składają się z zawiniętego w papier ryżowy farszu przyrządzonego przeważnie z mięsa oraz warzyw. Sajgonki można podawać na ciepło bądź na zimno przeważnie z sosem „do maczania”. Na ogół jest to powszechnie znany i ceniony sos rybny bądź sos słodko-kwaśny.
 

Składniki
(ok. 25 - 30 sztuk)
•    1/2 cebuli
•    1 średnia marchewka starta na tarce o małych oczkach
•    1/2 - 1 łyżeczki startego imbiru
•    1 ząbek czosnku
•    3 łyżki sosu sojowego
•    250 g mielonego  mięsa drobiowo- wieprzowego
•    150 g ugotowanego makaronu sojowego lub ryżowego (zważone po ugotowaniu)
•    6 - 8 suszonych grzybów mun
•    1 - 2 jajka (w zależności od wielkości)
Oraz
•    3 opakowania małego papieru ryżowego, około 150 g, 25 - 30 sztuk
•    olej roślinny do smażenia
•    do podania: sos chili wymieszany z sosem sojowym, sos do sajgonek, sos słodko - pikantny chili

 

Przygotowanie
•    Na patelni rozgrzać łyżkę oleju, zeszklić drobniutko posiekaną cebulę, dodać marchewkę, imbir i starty czosnek, smażyć przez minutę. Dodać mięso i mieszając smażyć przez około 2 minuty aż całe będzie obsmażone (zmieni kolor na szary).
•    Wlać sos sojowy , mieszając smażyć przez pół minuty. Odstawić z ognia i przełożyć do dużej miski.
•    Dodać drobniutko posiekany wcześniej ugotowany i osuszony makaron ryżowy i wcześniej namoczone i posiekane (około 5  minut w gorącej wodzie) grzyby mun. Do ostudzonej masy dodać jajko (jajka) i wymieszać.
•    Naleśniki wykładać na namoczonych w ciepłej wodzie bawełnianych ścierkach, układać na desce, nakładać po łyżce nadzienia, zawinąć naleśnik na nadzienie, docisnąć nadzienie, złożyć boki naleśnika do środka, następnie zwinąć dość ciasno nadzienie z naleśnikiem w rulonik (zwijanie jak przy krokietach).
•    Smażyć partiami, w woku lub na patelni, na około 3 mm warstwie oleju (sajgonki mają mieć złoty kolor i być zrumienione).

 

 

 

BANANY W CIEŚCIE KOKOSOWYM


Składniki
•    4 banany
•    1 szkl. wiórków kokosowych
•    3 łyżki mąki
•    2 łyżki cukru
•    1 łyżka cynamonu
•    1 jajko
•    1/2 szkl. mleczka kokosowego lub zwykłego
•    sklarowane masło do smażenia


Przygotowanie:
wiórki kokosowe wymieszaj z mlekiem . Dodaj mąkę, cukier, cynamon i jajko. Wszytko razem wymieszaj.
Banany obierz ze skórki, odetnij i odrzuć po 1 cm miąższu z obu końców. Następnie poprzekrawaj banany wzdłuż na 4 części. Każdą cząstkę banana obtocz w przygotowanym cieście i smaż ok. 5 min na rozgrzanym maśle. Gotowe owoce polej czekoladą . Banany ułóż na talerzu lub podaj w miseczce.

Banany w cieście kokosowym to pyszny słodki deser, który świetnie nadaje się na kolację lub jako słodka przekąska.

 

 

Alternative flash content

Requirements

BYSTRA WEATHER

 
 
 
 

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Adam Mickiewicz